zawody9.htm

 

 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA LEKARZY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

REGULAMIN

&1

Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim sa dorocznymi amatorskimi zawodami narciarskimi dla lekarzy, rodzin oraz sympatyków Klubu.

&2

Organizatorem Mistrzostw jest Klub Sportowy (KS) "Bronek" Zwiazku Lekarzy Polski w Chicago. Na kazdych zawodach powoluje sie 3 albo 5 osobowa Komisję Sędziowska. Patronat moga sprawowac organizacje polonijne, urzędy oraz firmy państwowe i prywatne.

&3

Celem zawodów jest upowszechnianie jazdy na nartach, propagowanie zdrowego sportowego stylu zycia, podtrzymywanie i nawiazywanie nowych więzi kolezeńskich, kontynuowanie tradycji mistrzostw oraz poglębianie wiedzy fachowej poprzez dyskusje, prelekcje i wyklady.

&4

Prawo startu w zawodach maja lekarze medycyny, stomatologii, weterynarii i farmacji, którzy ukończyli studia lekarskie w Polsce lub za granica. Prawo startu maja równiez czlonkowie rodzin lekarskich oraz sympatycy Klubu. Wszystkich uczestników obowiazuje wpisowe (ustalane w zaleznosci od kosztów imprezy).

&5

Zawody odbywaja się w klasyfikacji indywidualnej w grupach: pań, panów, rodzin i sympatyków. Prowadzona jest takze klasyfikacja druzynowa, w której sumuje się najlepsze czasy przejazdów dwóch lekarzy z danego państwa.

&6

Zawody sa rozgrywane zgodnie z przepisami Polskiego Zwiazku Narciarskiego (PZN) dostosowanego do potrzeb Klubu. Przewiduje się trzy przejazdy slalomu, z których suma dwóch najlepszych czasów stanowi o końcowym wyniku.

&7

Kolejnosc startu zawodników następuje wg. wylosowanych numerów startowych. Kolejnosc startu grup jest następujaca: panie, panowie, rodziny i sympatycy.

&8

Termin zawodów jest podawany do wiadomosci w specjalnym komunikacie oraz w srodkach masowego przekazu (z uwagi na warunki sniegowe i techniczne miejsce oraz termin moga ulegac zmianie).

&9

Kazdy uczestnik imprezy ma prawo wniesienia protestu. Pisemne protesty nalezy dostarczyc do organizatora w trakcie zawodów albo bezposrednio po ich zakończeniu. Protest zostanie rozpatrzony, jezeli zostanie zlozony na pismie w ciagu 15 minut po zakończeniu zawodów oraz wplacona zostanie kaucja w wysokosci $30 (w przypadku odrzucenia protestu kaucja nie podlega zwrotowi).

&10

Kazdy uczestnik podpisuje oswiadczenie, ze startuje na wlasna odpowiedzialnosc i w razie kontuzji lub wypadku nie będzie roscic zadnych pretensji do organizatorów, patronów, sponsorów, miejsca zawodów itp.

&11

Miejsce oraz termin zakończenia mistrzostw, ogloszenie wyników i rozdanie trofeów sa podawane podczas zawodów. Organizator przewiduje trofea oraz dyplomy dla zwycięzców w poszczególnych grupach, a takze medale i dyplomy dla zwycięskich druzyn (1, 2, 3 miejsce).

&12

Organizator ma prawo zmiany oraz ostatecznej interpretacji regulaminu.

Opracowal dr Bronislaw Orawiec
Chicago, wrzesien - 2005 r.

Chicago, wrzesien 2005 r.

Drodzy Koledzy Narciarze,

Uprzejmie informuję, ze dnia 16 marca 2006 r. podczas zimowiska organizowanego przez dr. Zbigniewa Kosteckiego, odbęda się X Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Rejestrację zaplanowano na dzień 13 marca, a zakończenie na 15 marca 2005 r. w  Badhofgastein.

Goraco zachęcam uczestników zawodów do zapoznania się z regulaminem Mistrzostw. Mozliwe sa zmiany w regulaminie wynikajace z ewentualnych potrzeb organizacyjnych. Podobnie jak w latach ubieglych, konieczne jest podpisanie oswiadczenia – startuję na wlasna odpowiedzialnosc („Waiver of Liability").

W zalaczeniu przesylam regulamin oraz oswiadczenie w wersji polskiej i angielskiej.

Cieszę się, ze w krótce spotkamy się w gronie wspanialych przyjaciól !

Z powazaniem,
Bronek Orawiec

 

X Miedzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy
w Narciarstwie Alpejskim

Zwolnienie od odpowiedzialnosci

rosze przeczytac uwaznie:

Ja, nizej podpisany_________________________________mam

swiadomosc, ze narciarstwo alpejskie jest niebezpiecznym sportem, który moze prowadzic do powaznej kontuzji, a nawet smierci. W pelni rozumie i zgadzam sie wziac na siebie calkowita odpowiedzialnosc oraz ryzyko zwiazane z uczestnictwem w zawodach narciarskich.

Niniejszym, w imieniu swoim wlasnym, moich spadkobierców, osób po mnie dziedziczacych, moich prawnych opiekunów, moich prawnych przedstawicieli lub osób przeze mnie upowaznionych, ZWALNIAM: Klub Sportowy " Bronek", Zwiazek Lekarzy Polskich w Chicago, Polskie Towarzystwo Medyczne w Niemczech, ich pracowników, reprezentantów oraz organizatorów imprezy,

OD WSZELKIEJ ODPOWIEDZIALNOSCI PRAWNEJ ORAZ OD JAKICHKOLWIEK ROSZCZEŃ FINANSOWYCH za potencjalne uszkodzenia cielesne, komplikacje lub smierc bedace wynikiem mojego uczestnictwa w X Miedzynarodowych Mistrzostwach Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim.

Moim podpisem potwierdzam, ze przeczytalem oraz rozumiem znaczenie niniejszego ZWOLNIENIA OD ODPOWIEDZIALNOSCI i zgadzam sie na wyzej wymienione warunki.

 

_________________________________
Nazwisko i imie (drukowac) Data Podpis

 

_________________________________ 
Nazwisko i imie rodzica Data -  Podpis
(drukowac)