http://www.wyd-sms.pl

W y d a w n i c t w o "S  M  S" s.c.
31-752 Kraków, ul. Lowinskiego 9
 P O L A N D

tel. +48 0606 499 784 (mobile phone)
tel./fax +48 12 644 87 25
e-mail: mateuszsagan@poczta.wp.pl

From

Wydawnictwo „SMS” s.c., Kraków, Poland 

To

„KONGRES POLONII NIEMIECKIEJ“, Niemcy

Attn.

Szanowny Pan Zbigniew Kostecki – Prezes

Phone

+49 17 226 114 14

Fax

e-mail: kostecki@via.de

Subject

Propozycja współpracy

No. of pages

2

Date

19th July, 2000

 

Dzień Dobry!   Szanowny Panie Zbigniewie!

            Otrzymałem Pana adres od Pani Tamary Rubin Z Polonijnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w Warszawie, jako instytucji, która mogłaby okazać się pomocna w znalezieniu partnerów handlowych, w zakresie dystrybucji książek. W związku z tym chciałbym Pany przedstawić w kilku słowach naszą firmę.

            Wydawnictwo „SMS” jest firmą rodzinną, zajmującą się wydawaniem i dystrybucją książek. Nasze produkty są produktami o najwyższej jakości. Do druku używamy najwyższej jakości papieru i korzystamy z usług najlepszych polskich drukarni.

            Obecnie nasze wydawnictwo posiada sieć 26 oddziałów dystrybucyjnych w całej Polsce, zatrudniających łącznie ponad 400 osób i posiadających grupę ponad 150 tysięcy zadowolonych klientów. Obroty firmy sięgają kilkuset tysięcy dolarów miesięcznie, a nasze produkty znane są wśród kręgów kulturalnych Polski. Wśród naszych wydawnictw są takie pozycje jak: Encyklopedia Geograficzna, Encyklopedia Zdrowia, Encyklopedia Historii Polski i Świata, Pielgrzym z Polski – Życie Papieża Jana Pawła II.

            Od kilku miesięcy nasza firma, jako jedyna w Polsce, jest oficjalnym dystrybutorem najbardziej znanej encyklopedii, a mianowicie Encyklopedii Powszechnej PWN. Firma została wybrana przez PWN jako najskuteczniejszy dystrybutor książek w Polsce.

 

- 1 -

            W związku z dynamicznym rozwojem firmy, zainteresowani jesteśmy wprowadzeniem naszych, bardzo atrakcyjnych cenowo, pozycji książkowych, na rynki międzynarodowe, m.in. na rynki Niemiec i UE. Na początku chcielibyśmy spopularyzować nasze wydawnictwa wśród Polonii. Nie ukrywamy jednak, iż w przyszłości moglibyśmy się podjąć przedruku naszych pozycji na języki obce.

            W nawiązaniu do powyższych informacji, zwracamy się do Pana z ogromną prośbą o pomoc w skontaktowaniu się z firmami polonijnymi, które mogłyby być potencjalnie zainteresowane dystrybucją naszych wydawnictw. W związku z tym prosimy o przesłanie nam Pańskich propozycji dotyczących rozpoczęcia współpracy i pomocy w uruchomieniu dystrybucji naszych wydawnictw książkowych oraz opracowania strategii eksportowej. Jeśli zachodzi potrzeba, możemy Panu przesłać e-mailem naszą ofertę w postaci zdjęć i opisów książek naszego wydawnictwa.

        Z góry dziękując za okazaną pomoc liczymy na szybką odpowiedź i owocną współpracę

Pozdrawiamy i pozostajemy z poważaniem

Mateusz Sagan                                                                           Marek Sewiołło

Dyrektor                                                                                      Prezes Zarządu

E-mail: mateuszsagan@poczta.wp.pl
Mobile phone: +48 0606 499 784

 

- 2 -