WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH VITAE

61-702 Poznań, ul. Gwarna 9a, tel/fax 8557500, 8557100

Millennium Big Bank S.A. 11501303-0026437415

 

Poznań 20.05.2002 r.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Stowarzyszenie Vitae powstało w kwietniu 2001 roku, aby wziąć czynny udział w działaniach zmierzających do poprawienia sytuacji osób niepełnosprawnych.

Nadrzędnym celem naszych przedsięwzięć jest doprowadzenie do realizacji projektu powstania Wielkopolskiego Ośrodka Rehabilitacji w Czołowie k/ Kórnika.

Budowa takiego ośrodka jest niezwykle kosztowna i mimo poparcia wielu przychylnych nam osób, firm i instytucji, nie jesteśmy w stanie sami doprowadzić do rozpoczęcia i realizacji inwestycji.

W chwili obecnej główną przeszkodą jest brak funduszy na zgromadzenie i wykonanie pełnej dokumentacji projektowej. Jest to warunek konieczny aby rozpocząć inwestycję. O wiele łatwiej, jest nam uzyskiwać środki trwałe na powstanie ośrodka, czy nawet tańsze lub zgoła nieodpłatne usługi niż pieniądze, które w pewnych sytuacjach nie dadzą się zastąpić niczym innym.

Obiekt, w którym pragniemy umieścić nasz ośrodek, znajduje się na terenach będących otuliną Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie panuje bardzo zdrowy, wręcz leczniczy mikroklimat, w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu. W pobliżu znajduje się Zamek w Kórniku, będący niegdyś własnością rodziny Działyńskich, w którym znajdują się bogate zbiory obrazów, a otoczony jest przepięknym parkiem oraz pałac w Rogalinie gdzie, oprócz Galerii Rogalińskiej, znajduje się mauzoleum w którym spoczywają prochy Prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Pragniemy, aby te przepiękne okolice wzbogaciły się o ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy, w którym osoby niepełnosprawne mogłyby zarówno skorzystać z doskonałego zaplecza rehabilitacyjnego jakie mamy zamiar stworzyć, ale jednocześnie zwiedzać okolicę.

Naszym zdaniem, rehabilitacja nie może opierać się tylko na zabiegach medycznych i ćwiczeniach ale również, na pokazaniu osobom niepełnosprawnym, że mogą czynnie spędzać swoje wakacje, oglądając ciekawe miejsca i poznając nowych ludzi. Do współpracy z nami mamy zamiar zaprosić wolontariuszy, aby pomogli nam przywrócić niepełnosprawnym wiarę w siebie.

Nasze plany są jednak podporządkowane ilości środków, jakie uda nam się zdobyć na ten cel. Ze względu na sytuację gospodarczą kraju, bardzo często spotykamy się z odmową na nasze prośby, lub odsyłani jesteśmy na późniejszy termin, gdy rozpocznie się budowa ośrodka.

Zwracamy do Państwa, naszych Rodaków z prośbą o wsparcie budowy Ośrodka. Każdą niewielką nawet sumą, będziecie mogli Państwo przyczynić się do powstania miejsca, w którym osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi bliskimi przyjaciółmi, będą mogli się rehabilitować a przy okazji zwiedzać jedne z ciekawszych zabytków w Wielkopolsce.

Informacje i kontakt można uzyskać za pośrednictwem naszej strony internetowej www.vitae.pl, do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Pozostaję z nadzieją, iż zechcą Państwo zapoznać się z naszą ideą i przyczynić się do jej realizacji.

 

Z poważaniem

 

Katarzyna Baranowska