Stowarzyszenie Inzynierow i Technikow Polskich w USA  www.polonia-technica.org
Polonia Technica w Nowym Jorku,  (09.09.2005)

kontakt z prezesem Januszem Zastockim : JZastocki@worldnet.att.net

Radio Engineering
Mieczyslaw Mike Rowinski
E-mail:
mrowinka@hotmail.com

POLONIA TECHNIKA, Krótka informacja.  (wrzesien 2005)

Polonia Technica, Inc. – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskiech w Stanach Zjednoczonych istnieje od 1941 roku. Stowarzyszenie zrzesza glównie inżynierów i techników polskiego pochodzenia w metropolii nowojorskiej. Społeczna praca naszych członków i sympatyków służy emigrantom w asymilacji w USA poprzez rozwijanie wzajemnej współpracy na polu zawodowym, pomocy w zdobywaniu oraz pogłębianiu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, a także poszukiwaniu zatrudnienia. Stowarzyszenie współpracuje z instytucjami naukowymi i technicznymi w Polsce i w świecie oraz współpracuje z wieloma organizacjami polonijnymi. Działalność Polonii Technica i jej członków przyczynia się do promocji polskiej nauki i techniki w USA, a także poglądów w społeczności amerykańskiej o znakomitej wiedzy i umiejętnościach inżynierów i techników polskiego pochodzenia.

Polonia Technica liczy obecnie ponad 100 aktywnych (opłacających składki) członków. Ponadto w naszej bazie danych dysponujemy adresami setek sympatyków, którzy pomagają nam w pracach naszej organizacji.

Fundusze na finansowanie naszej działalności pozyskujemy ze składek członkowskich, dotacji oraz
z dochodów ze środowiskowych imprez towarzyskich.

 

Ostatnie imprezy

1-go czerwca w Polskim Domu Narodowym w dzielnicy Greenpoint odbyła się druga prelekcja na temat „Jak obniżyć koszty szybkiego internetu, telefonów komórkowych, stycjonarnych i telewizji kablowej". Prelekcja była bardzo udana, informatywna i pouczająca. Przybyło około 20 osób. Poprzednią prelekcje zorganizowano w klubie KOMINEK na Greenpoint w maju br.

Coroczny zjazd Polonia Technica, który odbył się w dniach 18-19 czerwca 2005, w ośrodku „Hills Resort” w Callicoon Center w górach Catskill, NY.

„Public Service Employee Wanted, czyli jak zdobyć pracę miejską, stanową lub federalną”. To tytuł prelekcji przygotowanej przez członków PT. Miejsce i czas: Sobota 25 czerwca 2005 roku o godz. 11:00 w budynku P&SFCU, 314 Great Neck Rd, Copiaque, NY 11726. Przybyło prawie 50 osób.

„Public Service Employee Wanted, czyli jak zdobyć pracę miejską, stanową lub federalną”. To tytuł prelekcji przygotowanej przez członków PT. Miejsce i czas: Piątek 15 lipca 2005 roku o godz. 18:00 w Polskim Domu Narodowym, 261 Driggs Ave, Greenpoint (Brooklyn), NY 11762. Przybyło prawie 100 osób.

Więcej informacji: www.polonia-technica.org
Przygotował: Mieczysław Rwiński, cell. +1-646 335 3574

Mri (071705)