„Razem we wspólnej Europie”

(12 – 14. X. 2001, Monachium)

Towarzystwo POLONIA z Monachium już po raz piąty organizuje Mini-Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Razem we wspólnej Europie”. Ta wielokulturowa impreza rokrocznie przyciąga do stolicy Bawarii młodzież wielu narodowości. W programie występy zespołów i solistów m.in. z Polski, Litwy, a także z całych Niemiec. Wystąpi irlandzki zespół taneczny, a także dzieci z Chińskiego Centrum Kultury.

Informacja: E. Zawadzka, tel./fax: (089) 6374174

(Biuletyn Bawarski)

(więcej)

RAZEM  WE  WSPÓLNEJ  EUROPIE

V Mini – Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży

Monachium 2001

 

Program

 

12.10.2001, godz. 18.00 (piątek)

Wieczorek integracyjny dla uczestników z Polski i z Niemiec.

Mini-recital zespołów tanecznych „Die Lockeren” z Berlina i „Rytmix” z Konina.

Muenchen,  sala parafialna przy Josephplatz 

 

13.10.2001 (sobota)

Całodzienna wycieczka w Alpy.

Wieczór Polonijny. Występ Młodzieżowej Grupy Artystycznej „Polonia” z Monachium (tylko dla uczestników festiwalu).

Bewohnerzentrum – Muenchen, Kurt – Eisnerstr. 28

 

14.10.2001, godz. 17.30 (niedziela)

KONCERT GALOWY – „Kolorowy Świat”

Anton – Fingerle – Bildungszentrum, Muenchen – Giesing, Schlierseestr. 47.

Dzieci i młodzież – wstęp wolny

Dorośli 10 DM

 

Organizacja festiwalu: Towarzystwo POLONIA – Monachium

Obsługa medialna: Stowarzyszenie na Rzecz Poprozumienia Niemiecko – Polskiego.

Współpraca: Towarzystwo Niemiecko – Polskie w Monachium

Kierownictwo artystyczne: dr Elżbieta Zawadzka

 

Wszelkie informacje: E. Zawadzka, tel./fax: (089) 6374174

Koordynacja grup: E. Wczasek, tel: (089) 6255064

Bilety: M. Szmigiel, tel: (089) 6255453

<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Uczestnicy spotkań i koncertów festiwalowych

 

Zespół taneczny RYTMIX z Konińskiego Domu Kultury – laureat wielu nagród i wyróżnień w kategorii tańca współczesnego. Zespół występował w programach telewizyjnych „Muzyczna skakanka” i „Bliżej tańca”, koncertował też poza granicami Polski.

W Monachium zespół poprowadzi instruktor – Wiesława Wolna.

 

Zespół taneczny DIE LOCKEREN działa przy Niemiecko – Polskim Towarzystwie Śpiewaczym w Berlinie. Zespół brał udział w Warsztatach Artystycznych w Koszalinie, koncertował w Poznaniu i na wielu prestiżowych imprezach w Niemczech.

Kierownikiem zespołu jest dyplomowana dyrygent - Dorota Bdzikot.

 

ZUZANNA MADEJSKA, 12 – letnia wokalistka z Krakowa. Wielokrotna zdobywczyni głównych nagród na polskich i zagranicznych festiwalach piosenki dziecięcej, m.in. Grand – Prix we Włoszech i Słowenii. Laureatka festiwali w Krakowie, Chodzieży, Radomiu i Częstochowie, zdobywczyni „Złotego Lauru” na festiwalu piosenki w Bydgoszczy. Laureatka roku w programie telewizyjnym „Wygraj, wyśpiewaj”. Zagrała główną rolę w filmie „Tęczaki” i wystąpiła w ponad 100 spektaklach musicalu „Piotruś Pan”, wyreżyserowanego przez Janusza Józefowicza w Warszawie.

 

EWELINA SASZENKO – uczennica szkoły polskiej na Litwie. Wraz z muzykującą rodziną otrzymała nagrodę publiczności na IV Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Jest czterokrotną laureatką (jedyną Polką) konkursu piosenki organizowanego przez telewizję litewską.  Laureatka festiwali w Tucholi i Częstochowie. Występowała w programach telewizyjnych „Polskie ABC”, i „Od przedszkola do Opola”.

 

FUNKY – MINIS to grupa Klubu Sportowo – Tanecznego w Taufkirchen, posiadająca tytuły wielokrotnego mistrza Europy w kategorii tańca sportowego i w kategorii SHOW – TANZ.

Zajęcia instruktorskie prowadzi Anna Seweryn.

 

MELANIA KOPF z Klubu Gimnastyki Artystycznej w Monachium jest członkiem kadry narodowej Niemiec i trzykrotną mistrzynią Bawarii w gimnastyce artystycznej.

 

Młodzieżowa Grupa Artystyczna POLONIA z Monachium występuje w składzie: Anna Szmigiel, Agnieszka Wczasek, Aleksandra i Katarzyna Zinkiewicz, Karolina Cieślik. Zespół był laureatem wielu prestiżowych  festiwali w Polsce i Niemczech. Kilkakrotnie wystąpił na Oktoberfeście, a ostatnio został wyróżniony na Festiwalu Dominikańskim w Gdańsku.

Grupę prowadzi dr Elżbieta Zawadzka.

 

Na Festiwalu „Razem we wspólnej Europie” wystąpią także:

Irlandzki zespół taneczny – EMERALD DANCERS, zespół dziecięcy z Chińskiego Centrum Kultury, młodzieżowa grupa hip-hopowa z monachijskiego gimnazjum, laureaci Festiwalu Piosenki przy Polskiej Misji Katolickiej I w Monachium i Festiwalu Młodych Talentów przy PMK II, młodzi muzycy, uczniowie profesora konserwatorium Leszka Żądło i młodzi aktorzy, uczniowie pedagoga teatralnego Elżbiety Bednarskiej. Koncerty poprowadzą uczniowie monachijskich szkół średnich: Kasia Prankl i Sebastian Woźniak.

(info. Biuletyn Bawarski)