P E R U   " 2 0 0 3 "  wiecej  (20.04.2003)

Wycieczka organizowana jest przez Jurka Majcherczyka z Klubu Podróznika w Nowym Jorku, oraz przez Polskie Towarzystwo Medyczne w Niemczech i strony "Polonia Swiata" w Internecie – www.polonia.org -  zgloszenia w biurze telefonicznie pod nr. 02151-613013


RELACJE FOTOGRAFICZNE Z WYPRAWY PERU 2000

COLCA - najglebszy Canion swiata (01.04.2001)

Kanion Colca & P E R U
20 LAT ODKRYCIA KANIONU COLCA PRZEZ POLAKÓW

19 dni: 12 do 29 Maja 2001
Wprawa prowadzona przez Jerzego Majcherczyka

 * Lima - Cuzco & Machu Picchu * Puno & Jezioro Titicaca*
* Arequipa & Dolina Colca
* Trekking do Kanionu Colca *
* La Oroya / pomnik Ernesta Malinowskiego - Lima *

 P r o g r a m   W y p r a w y

 1. Piątek. 11 Maja.   Przelot do Limy.

Najlepsze połączenia do Limy oferują linie lotnicze KLM, Iberia i Lufthansa. Wszystkie wylatują z Europy rano aby wylądować w Limie wieczorem (około godziny 18 - 20) tego samego dnia. Śniadanie i obiad oferowane są na pokładzie samolotu. Po przylocie powitanie przez lokalnego przewodnika i przejazd do wybranego hotelu w Limie.  Powitalna kolacja i zapoznanie ze szczegółowym programem następnych dni wyprawy.  (D)

 2. Sobota. 12.5.     Zwiedzanie Limy. 

Po śniadaniu w hotelu rozpoczęcie zwiedzania LIMY- "miasta królów". Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z  Plaza de Armas i stojącą przy nim  Katedrą w której znajduje się sarkofag konkwistadora Francisco Pizarro. Zwiedzimy  również słynne Muzeum Archeologiczne aby zapoznać się z bogatą historią Peru. Po obiedzie czas wolny w Limie.  Nocleg w naszym hotelu. Kolacja we własnym zakresie. (B,L)

 3. Niedziela. 13.5.       Przelot: Lima - Cuzco.

Po bardzo wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Limy o 6:30.  Przylot do Cuzco o 7:35. Przejazd do hotelu. Aklimatyzacja do wysokości 3,300 metrów. O 13:00 rozpoczęcie zwiedzania kolonialnego centrum Cuzco z Katedrą, Kościołem Św. Franciszka Poza miastem zobaczymy ruiny twierdzy Sacsayhuaman i Kenko.  Powrót do hotelu na nocleg i obiad w restauracji z występami zespołów folklorystycznych. (B,D)

4/5. Poniedziałek/Wtorek. 14-15.5. Dwa dni w  Machu Picchu. 

Dwu  dniowa wycieczka rozpocznie się od 2 godzinnego przejazdu pociągiem do Machu Picchu. Cały dzień zwiedzanie tajemniczych ruin Machu Picchu z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w pobliskim hotelu. Następny dzień rozpoczniemy od wspinaczki do Inti Punku - Bramy Słońca aby zobaczyć wschód słońca nad ruinami tego tajemniczego miejsca. Jeżeli pozwoli pogoda to istnieje możliwość wejścia na szczyt Wayna Picchu. Reszta dnia na samodzielne zwiedzanie ruin. Wieczorem rozpoczęcie powrotnego przejazdu do naszego hotelu w Cuzco.  (B,L: B,L)

 6.  Sroda.  16.5.     Przejazd: Cuzco - Juliaca / Puno.

Cały dzień przeznaczony na przejazd autokarem do Puno przez Świętą Dolinę Urubamba. Po drodze miniemy wiele miasteczek związanych z historią imperium Inków. Po przejechaniu przełęczy La Raya 4,313m.n.p.m. kontynuujemy przejazd do Juliaca. Ostatnią godzinę jechać będziemy brzegiem jeziora do Puno - stolicy całego departamentu. Zakwaterowanie w wybranym hotelu. (B, L) 

 7.  Czwartek. 17.5.      Puno - Jezioro Titicaca - Puno.

Cały dzień przeznaczony na eksplorowanie dwóch kultur mieszkających na jeziorze Titicaca. (3,812 m.n.p.m).  Pierwsza to Indianie UROS - żyjący na zbudowanych przez siebie pływających wyspach z trzciny "totora'.  Natomiast Indianie zamieszkujący skalistą wyspę Tequila to potomkowie Inków, którzy stworzyli unikatową kulturę  w odizolowaniu od reszty Imperium. Noc w hotelu w Puno. (B,L)

 8.  Piątek. 18.5.     Przelot: Puano/Juliaca - Arequipa.            

Przejazd na lotnisko w Juliaca ze zwiedzaniem tajemniczych ruin grobowców Indian Silistani. Krotki przelot do Arequipa (2,346 m). Powitanie przez lokalnego pilota i przejazd do wybranego hotelu. Zwiedzimy kolonialną Arequipę zwaną "białym miastem", której ulice zostały zaprojektowane i wybrukowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Zobaczymy między innymi Katedrę, Kościół La Compania  oraz słynny klasztor St. Catalina

Wieczorem udział w uroczystej Konferencji Prasowej poświęconej 20-leciu odkrycia Kanionu Colca. (B, D) 

 9.  Sobota. 19.5.     Przejazd:  Arequipa - Chivay.

8:00  Wyjazd z miasta w kierunku Doliny Rio Colca. Przejazd przez "altiplano" na wysokości 4,800 m. oraz rezerwat przyrody "agua blanca". Dojazd do Chivay (3,630 m) stolicy całej doliny. Relaksująca kąpiel w gorących źródłach. Kolacja i nocleg w lokalnym motelu. (B,L,D)

10.  Niedziela. 20.5.     CHIVAY -Uroczystości nadania polskich nazw.

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie najbliższych wiosek w dolinie Rio Colca oraz udział w uroczystościach odsłonięcia specjalnej tablicy upamiętniającej 20-rocznicę odkrycia i zdobycia Kanionu Colca przez Polaków.  W lokalnym muzeum zostanie odsłonięta wystawa o Kanionie Colca. Wieczorem spotkanie grup z USA, Polski i z Niemiec(Polonia) z lokalną ludnością na festynie. Kolacja i nocleg w lokalnym motelu. (B,L,D)

11.  Poniedziałek. 21.5.       Zwiedzanie Doliny Rio Colca - Huambo.

Całodzienny przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich. Początek Kanionu Colca o nazwie “Cruz del Condor". Tutaj z dwóch punktów widokowych podziwiać będziemy latające poniżej, wewnątrz kanionu ogromne Kondory. Kontynuujemy przejazd krawędzią kanionu do wioski Cabanaconde w której spotkamy się z mieszkańcami na Avenida de los Polacos. Do wioski Huambo dotrzemy późnym popołudniem i zostaniemy zakwaterowani w namiotach lub domach lokalnej ludności. Wieczorem spotkanie z mieszkańcami i przygotowania do pieszego zejścia na dno kanionu.  (B,L,D)

12.  Wtorek. 22.5.                     TREKKING: Huambo - Canco.

Od wczesnego ranka ładowanie żywności i sprzętu biwakowego na osły i muły. Rozpoczęci całodniowego zejścia do Canco, leżącego na dnie Kanionu Colca. Do przejścia 15 kilometrów po oryginalnej ścieżce Inków z wysokości 3,500 do 1,100 metrów. Pierwszy odcinek ścieżki biegnie przez tarasowe pola uprawne i częściowo zabudowany teren. Box lunch nad Rio Huambo (dopływ Rio Colca). Drugi odcinek ścieżki biegnie przez teren wulkaniczny wypełniony zastygła lawą i skałami o przepięknych formacjach. Ścieżka staje się coraz węższa i biegnie po stromych wulkanicznych zboczach. Widok leżących w dole zielonych tarasów Canco towarzyszyć będzie przez cały czas zejścia z pionowej 400 metrowej ściany. Noc na kempingu nad samą rzeką Colca. Obiad i odpoczynek przy ognisku. (B,L,D)

13.  Sroda. 23.5.                       Eksploracja Canco & Kanionu Colca.

Dzień przeznaczony  na odpoczynek po trudach zejścia oraz na eksplorację okolicy. Wieczorne spotkanie przy ognisku z mieszkańcami Canco. Noc pod namiotami. (B,L,D)

14.  Czwartek. 24.5.                  Wodospady Jana Pawła II. 

Rano wyruszymy na kilkugodzinną wyprawę w górę rzeki do najwyższych i najpiękniejszych wodospadów na całej Rio Colca, którym w maju 1981 roku polscy kajakarze nadali nazwę Cascadas de Juan Pablo II. Powrót do naszego obozu. Przy ognisku spotkanie z mieszkańcami Canco.  (B,L,D)

15.  Piątek. 25.5.                      TREKKING:  Canco - Huambo Canyon.

Powrotna wspinaczka do cywilizacji rozpocznie się od stromego podejścia, przy którym można korzystać z pomocy mułów i koni. Nocleg pod namiotami w kanionie Rio Huambo. (B,L,D) 

16.  Sobota. 26.5.                     Trekking/Autobus:   Huambo Canyon - Huambo - Arequipa. 

Kontynuacja wspinaczki do wioski Huambo. Pożegnalne spotkanie z mieszkańcami i wręczenie dyplomów  potwierdza-jących zejście na dno najgłębszego Kanionu na Ziemi. Przejazd autokarem do hotelu w Arequipa.(B,L) 

17.  Niedziela. 27.5.                 Przelot: Arequipa - Lima.  Kolej i pomnik Ernesta Malinowskiego.

Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko i przelot do Limy. Bezpośrednio z lotniska rozpoczniemy całodzienną wycieczkę 

autokarem do przełęczy La Oroya, 4,876m.n.pm, gdzie stoi pomnik polskiego inż. Ernesta Malinowskiego, konstruktora najwyższej kolei na świecie. Zobaczymy kilkadziesiąt mostów i tuneli, które zostały wykonane w celu przeprowadzenia żelaznej kolei  z poziomu morza przez Andy w końcu XIX wieku. Złożenie kwiatów pod pomnikiem i południowy posiłek (Box lunch). Powrót do hotelu w Limie.  (B,L)

18.  Poniedziałek. 28.5.            Wylot z Limy.

Cały dzień przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Limy lub zakupy pamiątek lub ewentualne zwiedzenie słynnego Muzeum Złota i Broni.(za dodatkową opłatą). Po pożegnalnym obiedzie przejazd na lotnisko w Limie. Linie lotnicze KLM, Iberia i Lufthansa wylotują do Europy  w godzinach wieczornych.  Kolacja i śniadanie na pokładzie samolotu. (B,L)

19.  Wtorek. 29.5.                     Przylot do Europy 

Przylot do Europy po całonocnym przelocie z Limy. 

* * * Zakończenie wyprawy * *

Wyjasnienie: B- Breakfast /Śniadanie;   L- Lunch /Obiad;   D - Dinner /Kolacja.

CENA WYPRAWY DO PERU - Maj 2001

$2,190   min 15 uczestników.  (na osobę w pokoju 2 lub 3 osobowym)  w hotelach 4*.
$1,950   min 15 uczestników.  (na osobę w pokoju 2 lub 3 osobowym)  w hotelach 3*.

W cenę wliczone są:

* wszystkie przeloty wewnątrz Peru *  zwiedzanie, miast, ruin i muzeów (z biletami wstępu) wg. Programu wyprawy * 
* noclegi w hotelach  3* lub 4* a w czasie trekkingu noclegi pod namiotami * 70% wyżywienia a w czasie trekkingu 100% *  prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem niemieckim lub angielskim. * trekking do Kanionu Colca prowadził będzie osobiście Jerzy Majcherczyk * 

Nie wliczone są;

Przelot w obie strony z Europy do Limy.  Opłata lotniskowa (departure tax) przy wylocie z Peru- $25. 
Usługi nie przewidziane w programie wycieczki oraz koszty wizy i paszportu. Napiwki dla przewodników i kierowców.

Orientacyjne ceny przelotów:

Niemcy - Lima - Niemcy = $800 - $950 (US Dollars)           Warszawa - Lima - Warszawa  = $900 - $1,200

WARUNKI UCZESTNICTWA

Rezerwacja.

Aby dokonać rezerwacji, należy wypełnić i podpisać Aplikację(załączoną) i przesłać ją faksem lub pocztą lotniczą  wraz z kopią przelewu bankowego na $1,200 do dnia 12 Marca 2001.  Finałowa zapłata winna być wpłacona do dnia 5 Kwietnia 2001 roku. Każdy uczestnik wyprawy otrzyma osobne Faktury (Invoice) na depozyt i na zapłatę finałową, które zawierać będą wszystkie informacje konieczne do dokonania bankowego przelewu na konto Classic Travel. 

Całą korespondencję prosimy przesłać na : 

CLASSIC TRAVEL, Inc.
186 Maple Ave. Wallington, NJ 07057
e-mail: ypkp@worldnet.att.net  
Tel: 01-973-473-3845, Fax: 01-973-473-8243

Rezygnacja z wyjazdu.

Rezygnacja z wyjazdu musi być dokonana przez osobę która zrobiła rezerwację. Rezygnacja dokonana w okresie pomiędzy 45 a 30 dniem przed wyjazdem, podlegać będzie utracie 15% całkowitych kosztów wycieczki. Rezygnacja dokonana w okresie pomiędzy 30 a 15 dniem przed wyjazdem, podlegać będzie utracie 50 % całkowitych kosztów wyprawy. Rezygnacja dokonana pomiędzy 14 a 3 dniem przed wyjazdem, podlegać będzie utracie 75 % całkowitych kosztów wycieczki. W przypadku rezygnacji poniżej 3 dni do daty wyjazdu nastąpi utrata CAŁKOWITEJ ZAPŁATY za wyprawę.

INFORMACJE   DODATKOWE:

Wizy turystyczne: Obywateli Polskich obowiązuje wiza wjazdowa do Peru, która kosztuje $12 a otrzymuje się ją po wypełnieniu aplikacji z jednym zdjęciem i pokazaniu biletu lotniczego lub programu wycieczki.  Przypominamy, ze paszport winien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki a zielone karty winny być zabrane ze sobą w celu  ułatwienia powrotu do USA.

Dokumenty wyprawy:  Na dwa tygodnie przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet dokumentów z ostatecznym programem wycieczki, listą hoteli oraz informację o Kanionie Colca. Bilety lotnicze na przeloty wewnątrz Peru zostaną wręczone po przylocie do Limy. Ponadto uczestnicy otrzymają koszulki Polonijnego Klubu Podróżnika i książkę Majcherczyka - ZDOBYCIE RIO COLCA - Najgłębszego Kanionu na Ziemi.


P E R U & Kanion Colca
20 - Lecie odkrycia Kanionu Colca przez Polaków
13 dni: 11 do 24 Maja 2001

Wycieczka prowadzona przez Jerzego Majcherczyka

Lima - Cuzco & Machu Picchu - Puno & Jezioro Titicaca - Arequipa & Dolina Colca
Lima  & La Oroya / pomnik E.Malinowskiego.

P r o g r a m   W y p r a w y

   1. Piątek. 11 Maja.   Przelot do Limy.  

Najlepsze połączenia do Limy oferują linie lotnicze KLM, Iberia i Lufthansa. Wszystkie wylatują z Europy rano aby wylądować w Limie wieczorem (około godziny 18 - 20) tego samego dnia. Śniadanie i obiad oferowane są na pokładzie samolotu. Po przylocie powitanie przez lokalnego przewodnika i przejazd do wybranego hotelu w Limie.  Powitalna kolacja i zapoznanie ze szczegółowym programem następnych dni wyprawy.  (D)

 2. Sobota. 12.5.     Zwiedzanie Limy. 

Po śniadaniu w hotelu rozpoczęcie zwiedzania LIMY- "miasta królów". Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z  Plaza de Armas i stojącą przy nim  Katedrą w której znajduje się sarkofag konkwistadora Francisco Pizarro. Zwiedzimy  również słynne Muzeum Archeologiczne aby zapoznać się z bogatą historią Peru. Po obiedzie czas wolny w Limie.  Nocleg w naszym hotelu. Kolacja we własnym zakresie. (B,L) 

 3. Niedziela. 13.5.       Przelot: Lima - Cuzco.

Po bardzo wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot z Limy o 6:30.  Przylot do Cuzco o 7:35. Przejazd do hotelu. Aklimatyzacja do wysokości 3,300 metrów. O 13:00 rozpoczęcie zwiedzania kolonialnego centrum Cuzco z Katedrą, Kościołem Św. Franciszka Poza miastem zobaczymy ruiny twierdzy Sacsayhuaman i Kenko.  Powrót do hotelu na nocleg i obiad w restauracji z występami zespołów folklorystycznych. (B,D)

4/5. Poniedziałek/Wtorek. 14-15.5. Dwa dni w  Machu Picchu. 

Dwu  dniowa wycieczka rozpocznie się od 2 godzinnego przejazdu pociągiem do Machu Picchu. Cały dzień zwiedzanie tajemniczych ruin Machu Picchu z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w pobliskim hotelu. Następny dzień rozpoczniemy od wspinaczki do Inti Punku - Bramy Słońca aby zobaczyć wschód słońca nad ruinami tego tajemniczego miejsca. Jeżeli pozwoli pogoda to istnieje możliwość wejścia na szczyt Wayna Picchu. Reszta dnia na samodzielne zwiedzanie ruin. Wieczorem rozpoczęcie powrotnego przejazdu do naszego hotelu w Cuzco.  (B,L: B,L)

 6.  Sroda.  16.5.     Przejazd: Cuzco - Juliaca / Puno.

Cały dzień przeznaczony na przejazd autokarem do Puno przez Świętą Dolinę Urubamba. Po drodze miniemy wiele miasteczek związanych z historią imperium Inków. Po przejechaniu przełęczy La Raya 4,313m.n.p.m. kontynuujemy przejazd do Juliaca. Ostatnią godzinę jechać będziemy brzegiem jeziora do Puno - stolicy całego departamentu. Zakwaterowanie w wybranym hotelu. (B, L) 

 7.  Czwartek. 17.5.      Puno - Jezioro Titicaca - Puno. 

Cały dzień przeznaczony na eksplorowanie dwóch kultur mieszkających na jeziorze Titicaca. (3,812 m.n.p.m).  Pierwsza to Indianie UROS - żyjący na zbudowanych przez siebie pływających wyspach z trzciny "totora'.  Natomiast Indianie zamieszkujący skalistą wyspę Tequila to potomkowie Inków, którzy stworzyli unikatową kulturę  w odizolowaniu od reszty Imperium. Noc w hotelu w Puno. (B,L)

 8.  Piątek. 18.5.     Przelot: Puano/Juliaca - Arequipa.

Przejazd na lotnisko w Juliaca ze zwiedzaniem tajemniczych ruin grobowców Indian Silistani. Krotki przelot do Arequipa (2,346 m). Powitanie przez lokalnego pilota i przejazd do wybranego hotelu. Zwiedzimy kolonialną Arequipę zwaną "białym miastem", której ulice zostały zaprojektowane i wybrukowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Zobaczymy między innymi Katedrę, Kościół La Compania  oraz słynny klasztor St. Catalina

Wieczorem udział w uroczystej Konferencji Prasowej poświęconej 20-leciu odkrycia Kanionu Colca. (B, D)

 9.  Sobota. 19.5.     Przejazd:  Arequipa - Chivay.

8:00  Wyjazd z miasta w kierunku Doliny Rio Colca. Przejazd przez "altiplano" na wysokości 4,800 m. oraz rezerwat przyrody "agua blanca". Dojazd do Chivay (3,630 m) stolicy całej doliny. Relaksująca kąpiel w gorących źródłach. Kolacja i nocleg w lokalnym motelu. (B,L,D)

10.  Niedziela. 20.5.     CHIVAY -Uroczystości nadania polskich nazw.

Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie najbliższych wiosek w dolinie Rio Colca oraz udział w uroczystościach odsłonięcia specjalnej tablicy upamiętniającej 20-rocznicę odkrycia i zdobycia Kanionu Colca przez Polaków.  W lokalnym muzeum zostanie odsłonięta wystawa o Kanionie Colca. Wieczorem spotkanie grup z USA, Polski i z Niemiec(Polonia) z lokalną ludnością na festynie. Kolacja i nocleg w lokalnym motelu. (B,L,D)

11.  Poniedziałek. 21.5.       Zwiedzanie Doliny Rio Colca - Huambo.

Całodzienny przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich. Początek Kanionu Colca o nazwie “Cruz del Condor". Tutaj z dwóch punktów widokowych podziwiać będziemy latające poniżej, wewnątrz kanionu ogromne Kondory. Kontynuujemy przejazd krawędzią kanionu do wioski Cabanaconde w której spotkamy się z mieszkańcami na Avenida de los Polacos. Do wioski Huambo dotrzemy późnym popołudniem. Po krótkim odpoczynku i pożegnaniu z uczestnikami trekkingu, rozpoczniemy powrotny przejazd do naszego hotelu Arequipa. (B, L)

12. Wtorek.  22.5.                     Przelot: Arequipa-Lima. Kolej Malinowskiego i wylot z Limy.

 Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot o 8:00am. Przylot o 9:10am. Bezpośrednio z lotniska rozpoczęcie całodniowej wycieczka autokarem do przełęczy La Oroya, 4,876m.n.pm, gdzie stoi pomnik polskiego inż. Ernesta Malinowskiego, konstruktora najwyższej kolei na świecie. Zobaczy-my kilkadziesiąt mostów i tuneli, które zostały wykonane w celu przeprowadzenia żelaznej kolei  z poziomu morza przez Andy w końcu XIX wieku. Box lancz. Powrót do hotelu w Limie.  (B,L)

13.  Sroda. 23.5.                       Wylot z Limy. 

Cały dzień przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Limy lub zakupy pamiątek lub ewentualne zwiedzenie słynnego Muzeum Złota i Broni.(za dodatkową opłatą). Po pożegnalnym obiedzie przejazd na lotnisko w Limie. Linie lotnicze KLM, Iberia i Lufthansa wylotują do Europy  w godzinach wieczornych.  (B,L)

14.  Czwartek. 24.5.                   Przylot do Europy 

Kolacja i śniadanie na pokładzie samolotu. Przylot do Europy po całonocnym przelocie z Limy. 

* * * Zakończenie wyprawy * * *

Wyjasnienie: B- Breakfast /Śniadanie;   L- Lunch /Obiad;   D - Dinner /Kolacja.

CENA WYPRAWY DO PERU                

$1,480   min 15 uczestników.  (na osobę w pokoju 2 lub 3 osobowym)  w hotelach 4*.
$1,250   min 15 uczestników.  (na osobę w pokoju 2 lub 3 osobowym)  w hotelach 3*.

W cenę wliczone są:

* wszystkie przeloty wewnątrz Peru *  zwiedzanie, miast, ruin i muzeów (z biletami wstępu) wg. Programu wyprawy * 
* noclegi w hotelach  3* lub 4*. * 70% wyżywienia. *  prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem niemieckim lub angielskim. * trekking do Kanionu Colca prowadził będzie osobiście Jerzy Majcherczyk * 

Nie wliczone są;

Przelot w obie strony z Europy do Limy.  Opłata lotniskowa (departure tax) przy wylocie z Peru- $25. 
Usługi nie przewidziane w programie wycieczki oraz koszty wizy i paszportu. Napiwki dla przewodników i kierowców.

Orientacyjne ceny przelotów:

Niemcy - Lima - Niemcy = $800 - $950 (US Dollars)           Warszawa - Lima - Warszawa  = $900 - $1,200