okke.htm

OGÓLNOŚWIATOWY KORESPONDENCYJNY KLUB EMIGRANTÓW ◊ MONDIAL CLUB CORRESPONDANT POUR LES EMIGRES

 

„Polacy w Kraju często nie zdają sobie sprawy z prawdziwych wartości Emigracji. Dlaczego do tego spichlerza darów nikt nie zagląda i nikt ich nie pielęgnuje?..”

Maria Boone-Liss
Vlissingen, Holandia

Jesteśmy Klubem oficjalnie zarejestrowanym; organizacją wyższej użyteczności społecznej (asbl). Finansowe poparcie Klubu można odliczać od podatku do państwa. Nasze grono

jest rozrzucone w krajach Europy Zachodniej, Europy Wschodniej, Ameryki, Kanady, Afryki, Australii. Siedzibę mamy w Belgii.

Przyłączyć się do nas może każdy, kogo interesuje migracja, twórczość, wrażliwość, korespondencja, szerokie hozyronty.

Serdecznie powitamy – jako członków honorowych – mecenasów polskiej kultury i sztuki na Emigracji.

Nasza działalność w dniu dzisiejszym:

- Wydajemy pismo »Listy z daleka» , periodyk społeczno-literacko-kulturalny, który jest wizytówką naszych prac i nas samych. „Listy z daleka" – to również autentyczne świadectwo życia emigracyjnego, źródło wiedzy o codzienności w krajach przybranych. Można je czytać, można doń pisać.

- Pomagamy w nawiązaniu kontaktów z szerokim światem – Europą, Ameryką, Afryką, Australią itd – poprzez wymianę korespondencji, poprzez ogłoszenia.

- Promujemy słowo pisane Klubowiczów na łamach „Listów z daleka”. Wydajemy tomiki ich poezji, unikatowe w swej wymowie. Można je nabyć. Można wydać u nas własne wiersze.

- Promujemy innego rodzaju twórczość: malarstwo, rzeźbę, muzykę, robótki ręczne itp. Preferujemy temat Emigracji i niesionej przez świat Ojczyzny.

- Prowadzimy akcje charytatywne.

 

WELTWEITE EMIGRANTISCHE KLUB

KORRESPONDENZ ◊ WORLD CLUB

CORRESPONDANCE FOR EMIGRANTS

organem Klubu sa "Listy z daleka"

Więcej: LeokadiaK@yahoo.fr