mexyktur.htm   20.04.2005

 

Piramidy i Tequila – 9 dni

W czasie tej wycieczki poznamy Królestwo Azteków, niezwykłe tajemnicze budowle, największe piramidy Ameryki, budzące grozę ceremonie i obrzędy w kraju, gdzie słońce „było bogiem”. Z Meksykiem kojarzą nam się najczęściej: sól, tequila i limonka, olbrzymie sombrera i muzyka kapel mariachi, ale my poznamy także historię dramatycznego spotkania dwóch kultur: indiańskiej i hiszpańskiego najeźdźcy, zwiedzimy perły barokowej architektury czasów kolonialnych, najważniejsze zabytki w Mexico City. Nie będą nam też obce paradoksy współczesności, najbardziej widoczne w największej aglomeracji świata. Podczas tej podróży, zachwycać nas będzie rozmaitość niezwykłych krajobrazów oraz współistniejących tradycji, gościnność i uprzejmość mieszkańców połączone z atmosferą nieprzerwanej fiesty, w najbardziej sławnym kurorcie Meksyku, Acapulco, wśród porośniętych palmami złocistych plaż, skąpanych w tropikalnym słońcu dziewiczych lagun, przy akompaniamencie szumiących sennie fal oceanu...

Dzień 1: Miasto Meksyk

Przelot przez do Meksyku. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2: Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Starówka, Zocalo, Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery. Panoramiczne zwiedzanie dzielnicy Universidad: Estadio Azteka, UNAM. Przejazd do dzielnicy Xochimilco–spływ łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ”pływających ogrodach” Xochimilco. Przejazd do Bosque de Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Spacer po największym w mieście parku. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3: Piramidy Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Gwadelupy w Mieście Meksyk, najważniejszym miejscu kultu na kontynencie nadziei. Przejazd do Teotihuacanu – zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Calzada de los Muertos. Krótka wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków-obsydianu. Kolacja pod piramidami. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4: Cacahuamilpa – Taxco

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do Cacahuamilpa i zwiedzanie największych jaskiń Meksyku słynących z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki. Przejazd do znanego w świecie „srebrnego miasta”-Taxco, będącego również narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzanie miasta: Punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana-perły architektury barokowej. Zapoznanie się z historią wydobycia srebra w Taxco. Czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Nocleg.

 

 

 

Dzień 5: Acapulco

Śniadanie. Przejazd do „perły Pacyfiku”, Acapulco. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „Diamentowe Wybrzeże”. Przejazd wokół Zatoki Bahia Acapulco przez punkty widokowe na przystań. Rejs jachtem „Bonanza” po Zatoce, podziwianie architektury zawieszonych na skałach domów ludzi ze świata polityki, kultury i show biznesu. Podczas rejsu muzyka na żywo, bar all inclusiwe. Zwiedzanie gwarnego Zocalo nadmorskiego kurortu. Przejazd na wzgórze La Quebrada i udział w pokazie mrożących krew w żyłach wysokościowych skoków do wody, z ponad 40 metrowych skał La Quebrada w wąską rozpadlinę, w której kłębią się wzburzone fale oceanu, (45USD). Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6: Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „LAGUNA COYUCA”. Przejazd z hotelu na otoczoną górami Lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu „Rambo”. Rejs po rzece Coyuca pośród tropikalnych ogrodów. Degustacja Iguany oraz mleczka kokosowego wzmocnionego meskalem jak również korzystanie z zabiegu fangoterapii (maseczki z alg), plażowanie na słynnym z wysokich fal wybrzeżu Revolcadero, (45 USD). Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7: Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „Wyspa Roqueta”. Rejs na największą wyspę w Zatoce Acapulco „La Roqueta”. Zwiedzanie wyspy i ogrodu zoologicznego Aca Zoo. Możliwość kąpieli w zatoczce na wyspie. Przejazd do akwarium morskiego „El Magico Mundo Marino,” w którym znajdują się najwybitniejsi przedstawiciele fauny Oceanu Spokojnego: delfiny, rekiny, żółwie morskie, węże morskie, moreny, płaszczki i wiele innych, (50 USD). Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8: Vista Hermosa – Miasto Meksyk

Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na skąpanych w tropikalnym słońcu, złocistych plażach słynnego kurortu. Przejazd dostarczający niezapomnianych widoków „Autostradą Słońca” do Miasta Meksyk. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 9: Powrót do kraju.

Powrót do kraju. Zakończenie imprezy.

 Świadczenia obejmują:

Hotel 4*w Mieście Meksyk.

Hotel 5* w Acapulko z bezpośrednim wyjściem na plażę.

Pokoje dwuosobowe z łazienką.

Obfite śniadania oraz trzydaniowe obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi.

Przejazdy luksusowym autokarem lub klimatyzowanym samochodem typu van.

Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych.

Spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco.

Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika-pilota VIP Golden Mexico Travel w czasie trwania całej imprezy.

Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach.

Pakiet all inclusive podczas pobytu w Acapulco, (śniadania, obiady, kolacje, otwarty bar napojów chłodzących oraz drinków we wszystkich hotelowych barach i restauracjach).

Zniżki dla dostawek poniżej 12 lat-25%, powyżej 12 lat-10%.

Polskie Biuro Podrozy w Meksyku TEL. (+52 55) 57 52 08 67.

VIP Golden Mexico Travel S.A. DE C.V. TEL. (+52 55) 31 26 12 82.

Av. Mollendo 947-10. Col. Lindavista. Fax. (+52 55) 57 54 91 97.

C.P.07300, México, DF. E-mail: info@goldenmexico.com

Licencja Ministerstwa andres@goldenmexico.com

Turystyki Meksyku Nr. 4009732. www.goldenmexico.com

 

Pyt. Realizacje programu oceniam:

Odp. Super, duzo wiecej ponad plan.

Pyt. Przewidziane programem hotele i wyzywienie oceniam:

Odp. Eleganckie pokoje, wyposazone w wode oczyszczona, przemila obsluga, wysmienita kuchnia, po prostu – SUPER.

Pyt. Srodki transportu oceniam:

Odp. Luksusowe, elegancki i doswiadczony kierowca.

Pyt. Prace, wiedze i umiejetnosci Przewodnika oceniam:

Odp. Profesjonalizm, uprzejmosc, idealna umiejetnosc przekazania posiadanej wiedzy, wysoki poziom przygotowania i wysoka kultura osobista przewodnika uczynily dla mnie te wycieczke niezapomniana !

Z uwagi na uczciwosc i rzetelnosc, wspaniale przygotowany i zrealizowany program, rodzinie, znajomym i przyjaciolom z calego serca bede polecal wycieczki po Meksyku, Costa Rica, Peru i Gwatemali z biurem VIP Golden Mexico Travel.

Ks. Jozef Zyzak

Nowa Jastrzabka, Polska, tel. 014 67 86 011.

Pyt. Realizacje programu oceniam:

Odp. Bardzo dobrze. Program roznorodny, zwiedzanie plus odpoczynek w Acapulco, zrealizowany w sposob szczegolowy i wysoce zadawalajacy.

Pyt. Przewidziane programem hotele i wyzywienie oceniam:

Odp. Wspaniale warunki w hotelach wysoki poziom obslugi, doborowa kuchnia.

Pyt. Srodki transportu oceniam:

Odp. Bardzo dobrze, wykwalifikowany i doswiadczony kierowca.

Pyt. Prace, wiedze i umiejetnosci Przewodnika oceniam:

Odp. Praca przewodnika na wysokim poziomie, obszerna wiedza doskonale przygotowanie i prowadzenie wycieczki. Przewodnik zwiazany z kultura i zyciem ludu meksykanskiego we wspanialy sposob przekazal nam ogromna wiedze o tradycjach i historii tego kraju.

Ks. Venturino Ccacciotti,

Brzozowka 171, Poland, 0048 14 67 84 770.

Pyt. Realizacje programu oceniam:

Odp. Bardzo dobra. To pierwsza moja wycieczka, od wielu lat, gdzie program imprezy zostal zrealizowany duzo ponad norme. Wspaniale przygotowany i poprowadzony.

Pyt. Przewidziane programem hotele i wyzywienie oceniam:

Odp. Bardzo dobrze. Excelent.

Pyt. Srodki transportu oceniam:

Odp. Luksusowe.

Pyt. Prace, wiedze i umiejetnosci Przewodnika oceniam:

Odp. Bardzo duza wiedza o historii Mexico i umiejetne jej przekazanie – SUPER ! Wysoka kultura osobista i wspaniale zintegrowanie grupy. Duze oddanie dla czlonkow imprezy, poswiecenie prywatnego czasu, a wszystko po to abysmy byli w pelni usatysfakcjonowani.

Pytel Julia

Toronto, tel. 416 493 13 73

Pyt. Realizacje programu oceniam:

Odp. Bardzo wysoko. Przewodnik zaimponowal mi operatywnoscia i konsekwencja w realizacji programu.

Pyt. Przewidziane programem hotele i wyzywienie oceniam:

Odp. Wysoko, wygodne pokoje, wspaniale wyzywienie na calej trasie.

Pyt. Srodki transportu oceniam:

Odp. Bardzo dobre – luksusowy nowoczesny autokar. Bardzo dobrze doceniam cierpliwosc i wyrozumialosc kierowcy wobec grupy jego wysokie umiejetnosci bezpiecznej jazdy.

Pyt. Prace, wiedze i umiejetnosci Przewodnika oceniam:

Odp. Duza fachowa wiedza, spelnienie nieoczekiwanych wymagan grupy z uwzglednieniem mozliwosci i warunkow w danym miejscu. Bardzo wysoko oceniam kulture osobista przewodnika, jego troske o bezpieczenstwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestnikow wycieczki oraz troske o osoby mniej sprawne ruchowo.

Pyt. Biuro VIP Golden Mexico Travel jest/nie jest godnym polecenia Tour Operatorem w Meksyku

Odp. Biuro Vip Golden Mexico Travel jest godnym polecenia najblizszym Tour Operatorem w Meksyku. Uwazam, ze wyzej wymienione biuro jest godne polecania za profesjonalna i uczciwa obsluge.

Ruszowski Zdzislaw

Toronto, tel. 416 762 3081