kontaktsenat.htm                        Zugriffszähler od 22.11.2001

 

Kochana Polonia a oto jaki mily list otrzymalismy bezposrednio z Sekretariatu Senatu z prosba o opublikowanie:
________________________________________________________________________________________________

 

Warszawa, dnia 16 listopada 2001 r.
BPS/KEPG/ 13/01

P.T.
Przewodniczycy i Redaktorzy Naczelni Organizacji
i Mediow Polonijnych
oraz Fundacji i Stowarzyszen dzialajacych
na rzecz Polonii

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

 

Z wielką radością pozdrawiam Was w imieniu senatorów V kadencji. Przekazuję dobrą wiadomość, że Senat RP oraz Komisja Emigracji i Polaków za Granica, której mam zaszczyt przewodniczyć w tej kadencji, będą kontynuować i rozszerzać swój historyczny już patronat nad Polonią. Chcemy utrzymywać bezpośredni kontakt z Wami i wspierać Waszą działalność - legislacyjnie, duchowo i materialnie. Pragniemy też coraz lepiej znać problemy Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Bardzo liczę na Państwa współpracę i dlatego zapraszam do współdziałania i przesłanie Waszych sugestii i propozycji co do działania Senatu i naszej Komisji.

Będę też wdzięczny za przekazanie nam informacji o Waszych przedsięwzięciach planowanych na rok 2002 i przewidywanym udziale w nich członków Senatu RP i naszej Komisji. Pozwoli to nam opracować plan pracy Komisji na przyszły rok i lepiej odnieść się do budżetu polonijnego Senatu.

Przy okazji informuję Państwa, że naszą 19-osobową Komisją kierują następujące osoby:

- przewodniczący Komisji - Tadeusz Rzemykowski, ekonomista z Piły, senator III, IV i V kadencji, wicemarszałek Senatu IV kadencji;

- z-ca przewodniczącego - Zbigniew Kruszewski, dr inż. mechanik, kanclerz Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku, senator IV i V kadencji.

- z-ca przewodniczącego - Janina Sagatowska, prawnik ze Stalowej Woli, przewodnicząca Komisji w ubiegłej kadencji, senator V kadencji;

Sekretarzem Komisji jest nadal Wanda Witter.

Bliższe, ilustrowane dane o Senacie RP, senatorach i Komisji znajdziecie Państwo na stronie www.senat.gov.pl, a informacje do Komisji przesyłać można na e-mail:kepg@nw.senat.gov.pl.

 

Z pozdrowieniem

Przewodniczacy Komisji
Emigracji i Polakow za Granica

Tadeusz Rzemykowski
Senator RP